👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی و پیشینه پژوهش انزوای اجتماعی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی و پیشینه پژوهش انزوای اجتماعی

مبانی و پیشینه پژوهش انزوای اجتماعی

مبانی و پیشینه پژوهش انزوای اجتماعی

در 63 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل:     WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

 

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

چارچوب نظری پایان نامه با موضوع انزوای اجتماعی

مقدمه

تجرد طولانی مدت، با تمام آسیب ها و تبعاتی که از لحاظ اجتماعی و روانی با خود به همراه خواهد داشت؛ می‌تواند دغدغه بزرگی برای جوامع در سطوح متفاوت پیشرفت و ترقی باشد. ازدواج به‌عنوان یکی از رویدادهای مهم و حیاتی در زندگی روزمره افراد جامعه می باشد و از جنبه های مختلف می‌توان آن را مورد بررسی قرار داد. یکی از این زوایا سن شروع و به اصطلاح وارد شدن به ازدواج است. ازدواج علاوه بر پاسخگویی به نیازهای جنسیتی و عاطفی فرد، نیازهای اقتصادی، ارتباطات اجتماعی و فرهنگی او را نیز تنظیم می‌کند و به خاطر اهمیت و تأثیری که دارد، به‌عنوان هنجاری پذیرفته‌شده در تمامی کشورهای دنیا محسوب می‌شود. به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، بی‌ توجهی والدین نسبت به ازدواج، امری ناپسند به شمار می آید چراکه بقای خانواده در گروی بقا و ساماندهی ازدواج است (آزاد ارمکی،99:138). در سال‌های اخیر، پدیده ازدواج که منشأ وقوع ولادت و باروری و به‌عنوان عامل بسیار مؤثر بر ساخت سنی و جنسی جمعیت و افزایش آن محسوب می‌شود، در کشور ما دستخوش تحولات قابل توجهی شده است. ازدیاد جمعیت دختر و پسر واقع در مدار ازدواج که بیش از یک سوم جمعیت کشور را تشکیل داده اند و حاصل افزایش شدید موالید دهه 60 می باشند از یکسو و از سویی دیگر بازتاب تحولات واقع شده در حوزه های مختلف  اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، نظیر افزایش شهرنشینی و باسوادی و به ویژه تحصیلات زنان و تمایل به کسب درآمد و شغل مناسب قبل از ازدواج که از نشانه های حرکت جامعه به سوی مدرنیزه شدن می- باشد، افزایش سن ازدواج در کشور برای دولتمردان و جامعه محققین نگران کننده گردیده است (کاظمی پور،107:1385)

پیرامون هر دو موضوع اثرات تجرد و انزوای اجتماعی و ویژگی ها و اثرات آن از سوی محققان ایرانی و خارجی به زبان‌های فارسی و لاتین تحقیقات وسیع و بعضا پراکنده ای به صورت راجع به انزوای اجتماعی در دو سطح فردی و اجتماعی و رابطه تجرد با علل انزوای اجتماعی اشاره می‌شود. در ادامه به ذکر چارچوب نظری و نیز ارائه مدل نظری پژوهش پرداخته خواهدشد.

2-2 تحقیقات داخلی

ایزدی (1392)، پژوهشی با عنوان «تجرد قطعی و احساس تنهائی» را به روش کیفی تدوین کرده است که در آن، به بررسی تجربه زیسته زنانی می پردازد که گاه خواسته، گاه ناخواسته تن به زندگی های مجردی داده اند. از آنجا که نگارنده در پی دستیابی به پهنای گسترده‌تری از تجربه زیسته بوده و با توجه به سن شروع یائسگی و علاقه‌مندی به بررسی تفاوت‌های میان دوران قبل و بعد از یائسگی، زنان 35 تا 47‌سال را در یک گروه گنجانده و بالای 47‌سال را در گروه دیگری قرار داده‌است. ...

...

قسمتهایی از منابع فارسی:

آبرخت، فاطمه: (1384) ، پایان نامه کارشناسی ارشد جامعه شناسی ، بررسی دلایل افزایش سن ازدواج دختران، دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه علامه طباطبایی.

آزاد ارمکی، تقی:(۱۳۹۰)، فراتحلیل ارزش های فرهنگی در ایران، پژوهشنامه جامعه شناسی جوانان، شماره ۱:۳۶-۱۳.

ابراهیمی مقدمیان، محمود:‌ (۱۳۸۸)، پایان نامه کارشناسی ارشد جامعه شناسی، بررسی عوامل اجتماعی-فرهنگی موثر برانزوای اجتماعی جوانان در شهر همدان، دانشگاه اصفهان.اصفهان.

ایزدی، زینب:‌ (۱۳۹۲)، پژوهشی کیفی درباره تجرد قطعی و سبک تنهایی زنان (تجرد قطعی و احساس تنهایی)، روزنامه شرق، شماره ۱۴:۲۵-۲۰.

ایمانی، محسن: (۱۳۷۴)، رابطه سن بالا و ازدواج، نشریه تربیت، شماره: 100 : 66-60

جوشن لو، محسن؛ قائدی، غلامحسین: (۱۳۸۷)، بررسی مجدد پایایی و اعتبار مقیاس حرمت خود روزنبرگ درایران، دوماهنامه علمی-پژوهشی دانشگاه شاهد، سال پانزدهم،شماره ۳۱. صفحه:۵۶-۴۹.

چلبی، مسعود؛ امیرکافی، مهدی: (۱۳۸۳)، تحلیل چند سطحی انزوای اجتماعی، مجله جامعه شناسی ایران، دوره پنجم، شماره ۳:۳۱-۳۰.

...

قسمتهایی از منابع لاتین:                                           

Beck, U. Risk society. Towards a modern society,sag publisher, London: (1986). 

Billington, R., Hockey J, Strawbridge, S, Exploring self and society,

Hampshir, Macmillan Press, London: (1998).

Berkman, L.F. and Syme, S.L: (1979). Social networks, host resistance, and mortality:

A nine-year follow-up study of Alameda country residents. American Journal of Epidemiology, no.90:186-204

Bourdieu, P,Distinction, A social critique of the judgment of taste. London:                                                                                                                      Routledge: (1984).

B. Sarason & S. Duck,  Personal Relationships: Implications for Clinical and Community  Psychology, Publishd  John Wiley :(2000). 

Castells, Manuel ,The Rise of the Network Society,Blackwell publisher, Malden: (1996)

Chappell,NeenaL;Badger,Mark:(1989),Social isolation and Well-Bing, Jurnal of grantology:social science, Vol.44,no.5:176-169.

Cohen, S. and Wills, T: (1985). Stress, social support and the buffering hypothesis,

Psychological Bulletin, Vol.98,No: 310–356.

Draijer, N, Seksuele traumatisering in de jeugd. Lange termijn gevolgen van seksueel

misbruik van meisjes door verwanten,SUA publisher, Amsterdam: (1990).

...

👇محصولات تصادفی👇

مقاله تکنولوژی نانو در دارورسانی (سیستم دارورسانی نوین نانو) تحقیق آماده با عنوان افزایش سرمایه در شرکت های سهامی پروژه کارآفرینی شركت نساجی تك تاب ظریف (سهامی خاص) پروژه کارآفرینی پرورش اردک مادر(به ظرفیت 5000 قطعه در سال) پایان نامه ارتباط بین بازدهی پورتفوی سهام و نسبت­های مالی آن در بورس اوراق بهادار تهران