👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله عوامل بدرفتاری کودکان و حل مشکلات رفتاری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله عوامل بدرفتاری کودکان و حل مشکلات رفتاری

مقاله عوامل بدرفتاری کودکان و حل مشکلات رفتاری

چکیده مقاله :

در این مقاله به عواملی که باعث بدرفتاری کودکان می شوند می پردازیم ، موضوع اصلی این مقاله کمک کردن به حل مشکلات رفتاری کودکان بین سه تا شش سال است . مطمئنا منظورمان این نیست که ولدین کودکان قبل از این گروه سنی هرگز با فرزندانشان دچار مشکل نمی شوند . نوزادان و کودکان نوپا هم احتمالا مشکلات واقعی برای پدر و مادرشان پیش می آورند. تقریبا در همه موارد کودکان مشکلات رفتاری را می آموزند . این نکته اکثر والدین را شگفت زده میکند چون هیچ پدر و مادری هرگز در پی آموزش بر رفتاری به کودک خود نیست و بیشتر آنها فعالانه می کوشند تا رفتار خوب را به فرزندانشان بیاموزند . بخشی از این مشکل به منظور ما از یادگیری برمی گردد .

...

چه نوع تقویت کننده هایی برانگیزنده رفتارند ؟

می توانیم تقویت کننده ها را به عنوان پاداشها یاچیزهای خشنودکننده ای در نظر بگیریمم که ازلحاظ پیچیدگی در سه سطح قراردارند. اساسی ترین نوع تقویت کننده ها پاداش عینی یامملوس است. پاداش مملوس شی یا امتیازی عینی ومشخص است . نزد بزرگسالان پاداش عینی عبارت است از : حقوق یا پول ، اتومبیل جدید ، رفتن به رستوران مورد علاقه  یا انجام ورزشی که از آن لذت می برند . کودکان نیز به مشوقهای مملوس واکنش نشان می دهند و برای کسب آن تلاش میکنند . والدین در ازای رغبت نشان دادن به انجام کارهای کوچک روزمره و مسئولیتهای مشابه ، پول توجیبی مختصری برای فرزندشان مقرر میکنند. در این جا پول توجیبی به مثابه تقویت کننده ای عمل میکند که کودک را به پذیرش مسئولیتهای بزرگسالانه بر می انگیزد . تادیر وقت بیدار ماندن ، یک بستنی قیفی ، گردش در پارک و تماشای یک برنامه تلویزیونی ، مثالهای دیگری از پاداشهای عینی و مملوس به شمار می آیند.

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی هنر در فرهنگ اسلامى گزارش پروژه ی درس کارشناسی ارشد مباحث ویژه شبکه های اجتماعی-استاد صفایی تحقیق كاربرد كامپیوتری بردارهای رتیز وابسته به بار، خصوصیات همگرایی و بسط آن به حالتهای عمومی تر بارگذاری مقاله پیش‏ درآمدى بر خودشیفتگى ازدیدگاه فروید ﺑﺮﺭﺳﻲ UML ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﭘﻮﺷﺶ ﺑﻪ ﭼﺎﺭﭼﻮﺏ ﺯﻛﻤﻦ