👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه شاتکریت، جایگذاری بتن بدون قالب بندی جهت ترمیم و بهسازی سازه ها

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه شاتکریت، جایگذاری بتن بدون قالب بندی جهت ترمیم و بهسازی سازه ها

دانلود پروژه پاورپوینت معرفی و ارزیابی جایگذاری بتن بدون قالب بندی جهت ترمیم و بهسازی سازه ها بررسی شاتکریت

پروژه دانلودی حاضر در فرمت پاورپوینت تهیه گردیده است که در آن از تصاویر مرتبط و کامل، توضیحات کامل و نیز توضیحات نموداری برای درک بهتر و شکیل شدن پروژه استفاده شده است. در زیر به توضیحاتی کوتاه از متن این فایل می پردازیم.

معرفی و ارزیابی جایگذاری بتن بدون قالب بندی

ترمیم و بهسازی سازه ها

برای انجام یک کار تعمیراتی نیازمند درک خواص مواد تعمیراتی، آماده سازی زیر کار و روشهای مناسب هستیم. شاتکریت یکی از این روشهاست که در آن بتن با ماشین آلات خاصی و با استفاده از فشار هوا در محل خود مستقر می شود. در این ارائه به قابلیت و مزایای این روش می پردازیم.

تعمیرات به دو صورت سازه ای و غیر سازه ای می باشد.

شاتکریت

یکی از مهمترین روشهایی تعمیر سدها و آسیب دیدگی ناشی از سیکلهای اتجماد و ذوب یخ می باشد.

تاریخچه شاتکریت

تاریخچه شاتکریت به سال 1910 بر میگردد.در این سال کارل اکلی دستگاهی برای پاشیدن مخلوط ماسه و سیمان ساخت و آنرا گانایت نامید. و بعد نامهای چون گان گریت ،پنو کریت،بلاست کریت و جت کریت بکار برده شده است........

اما در سال 1930 واژه شاتکریت از طرف انجمن مهندسین راه آمریکا بکار برده شد و تاکنون مورد استفاده قرار می گیرد.

توصیه های مهم در تعمیرات سد در شاتکریت

لایه لایه شدن

یکی از مسایل مهم در تعمیرات با شاتکریت، چسبندگی به لایه زیر کار است.به خوبی آب بندی نشدن زیر کار و سیکل های ذوب و انجماد داخل ترکها، باعث لایه لایه شدن میگردد.

درز انقباض و انبساط

شاتکریت نیز مانند هر بتن دیگر نیازمند درز انقباض و انبساط است،که این فاصله ها متغیر است و در محدوده بین 5 تا 10 سانتیمتر می باشد.

آب بندی سطوح زیر کار

در صورتی که آب بندی بخوبی صورت نگیرد،ترکها وشکافها با جذب رطوبت کاملاً از آب اشباع شده و پس از اجرای شاتکریت در اثر سرما رطوبت داخل این ترکها،به یخ تبدیل شده و موجب از بین رفتن لایه شاتکریت می گردد.

...

👇محصولات تصادفی👇

مقاله تغییر و بهبود سازمان هنجار یابی پرسشنامه افسردگی كودكان ماریا كواس بر روی كلیه دانش آموزان دختر و پسر مقطع راهنمایی گزارش کاراموزی ماشین های صفحه تراش پروپوزال تاثیر آموزش اجتماعی بر بهزیستی روانشناختی و تاب آوری دانش آموزان عصمت پیامبر و امامان