👈 فروشگاه فایل 👉

کارآفرینی نصب جالیوانی در اماکن عمومی

ارتباط با ما

... دانلود ...

کارآفرینی نصب جالیوانی در اماکن عمومی

کارآفرینی نصب جالیوانی در اماکن عمومی

کارآفرینی نصب جالیوانی در اماکن عمومی

قسمتی از متن:

ساخت ظرف یک بار مصرف از پلیمرهای گیاهی توسط محققان کشور

پس از 3 سال تحقیق و حضور متخصصین شیمی، مکانیک و صنایع برای اولین بار در کشور یکی از شرکتهای تولیدی ایران موفق به تولید ظروف یک بار مصرف ساخته شده از پلیمرهای گیاهی قابل تجزیه در محیط زیست با منابع تجدید پذیر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت کیمیا شیمی زنگان این پلیمرهای گیاهی را از نشاسته ذرت اصلاح شده تهیه کرده و محصول تهیه شده را در سه شکل گرانول، ورق و ظروف بسته بندی ارائه کرده است. این ظروف تهیه شده در صورت مدفون شدن در خاک ظرف حداکثر مدت 6 ماه تجزیه می شوند و با محیط زیست سازگاری دارند.

از جمله مزایای استفاده از این پلیمر گیاهی این است که از هرگونه اثرات مضر پلاستیک های نفتی پس از تماس با مواد غذایی داغ عاری است و هیچ گونه آثار تخریبی در محیط زیست نداشته و به مواد اولیه نفتی نیز وابستگی ندارد.

همچنین تقویت و توسعه صنایع کشاورزی، مصرف انرژی کمتر در فرایند تولید محصولات بسته بندی و امکان استفاده آن در صنایع بسته بندی غذایی، کشاورزی، اسباب بازی کودکان و مصارف پزشکی از دیگر مزایای استفاده از این نوع پلیمر است.

محققین ایرانی توانسته اند ضمن تهیه انواع ظروف یک بار مصرف مورد استفاده در غذا، ظروف تزریقی و بادی، گلدان های نشا و فیلم های کشاورزی نیز تهیه کنند.

16

 

در حال حاضر پلیمرهای گیاهی در کشورهای اروپایی به صورت گسترده در بسته بندی غذا

مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به اینکه در ایران انباشت زباله های پلاستیکی به عنوان عاملی غیر قابل کنترل و تهدید کننده محیط زیست به شمار می رود، تولید و استفاده از این پلیمرها نقطه عطفی در کاهش آلودگی های محیط زیست خواهد بود.

 

نحوه تولید ظروف یک بار مصرف از پلیمر گیاهی

برای تولید مواد اولیه این ظروف یکبار مصرف مبتنی بر پلیمرگیاهی از نشاسته ذرت اصلاح شده استفاده شده است و پس از تبدیل به ورق در ماشین آلات تولید ظروف، قالب زده می شود.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق ایران در جنگ جهانی دوم مقاله هوش و خلاقیت و کودکان تیزهوش پاورپوینت روش مبتنی بر تعیین ارزش - كاربردها انسان شناسی از دیدكاههای مختلف 500 000 ایمیل فعال برای کسب و کار