👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه کارآفرینی طرح تأسیس آموزشگاه رانندگی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه کارآفرینی طرح تأسیس آموزشگاه رانندگی

پروژه کارآفرینی طرح تأسیس آموزشگاه رانندگی در 23 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه کارآفرینی طرح تأسیس آموزشگاه رانندگی در 23 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه

یکی از مشکلات اجتماعی جامعه امروز بیکاری است و بوجود آوردن شغل و کارآفرینی فیزیک از معضلات جامعه بشری است. ریشه بسیاری از مفاسد بیکاری است بزه کاری و ناهنجاری های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد. ایجاد شغل باعث تحکیم و پایداری بنیان خانواده های می شود. بسیاری از ناهنجاری ها فقر اقتصادی است.

جمع کردن چند نفر را در یک مجموعه جمع شدند باعث می شود که به دنبال اهداف بزرگتری باشیم.

و کسانی که وارد این عرصه می شوند با مشکلات نیز روبرو هستند مانند تنوع سلیقه ها و ناهماهنگی به وجود آمدن و اختلاف بین اعضاء – کمبود نقدینگی –عدم همکاری بسیاری از ارکان ها دولتی با کارآفرینان کمبود مکان برای تعلیم – در نتیجه آن نارضایتی مردم می شود. رقابت شدید میان شرکتهایی که این خدمات را می دهند و کسانی موفق هستند که بر همه مشکلات فائق ایند و با تحمل مشکلاتی که گفته شد کنار بیایند.

هدف از ایجاد این آموزشگاه :

ایجاد این واحد به منظور ایجاد اشتغال برای جوانان و رفاه جامعه و مردم و خدمت به جامعه می باشد.

میزان مفید بودن طرح برای جامعه

به علت ایجاد کسب و کار یکی از علل مفید بودن این طرح اشتغال زایی است که فعلاً برای اعضای گروه خودمان و با گسترش کسب و کار، با جذب افراد دیگر کمک به رفع مشکل بی کاری جامعه خواهیم کرد و یکی دیگر از دلایل مفید بودن طرح این است که متقاضیان این نوع آموزش می توانند با مراجعه به این آموزشگاه کار خود را در کوتاهترین زمان ممکن به انجام برسانند و سومین دلیل مفید بودن این طرح طبق موازین اسلامی می دانند و شرایطی را که برای رعایت این موازین اسلامی فراهم کنیم تا بتوانند به راحتی کار خود یعنی برای بانوانی که دنبال به این نوع آموزش هستند مربی زن بگذارند و بانوانی که مربی مرد می خواهند باید و حتماً یک نفر بالای 15 سال همراه خود داشته باشند و انتخاب ساعت دوره عملی آموزش رانندگی به دلخواه افراد می باشد که خود نوعی مشتری سالاری است که اصل مهم در جذب متقاضیان است.

 

تحلیل کلی کسب و کار

به طور کلی روند کار در این طرح به این صورت است که ابتدا با گرفتن مجوزهای مختلف جهت احداث چنین آموزشگاهی و با توجه به اینکه در یکی دو سال اخیر تقاضا در گرفتن گواهینامه افزایش یافته و با توجه به تبصره ای که در هیئت وزیران انجام گرفته مشروع به اینکه کسانی که می خواهند گواهینامه بگیرند باید یک سری دوره های آموزشی را باید بگذرانند و واگذاری این نوع آموزش به بخش خصوصی برآنشویم تا نیازهای جامعه و کسب و کار و جذب درآمد،این شرکت را احداث کنیم در مرحله بعد جهت تکمیل نیروهای آموزشی مناسب استخدام گردد به اموزش کار آمد خواهیم پرداخت و در ادامه به تجهیز و آماده کردن محیط آموزشی می پردازیم و در نهایت برنامه های آموزشی جوانب مورد کار  شرکت را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

این مکان جدید آموزشی است نه صدور گواهینامه

تبلیغات

یکی از نیازهای اساسی این طرح را می توان در بحث تبلیغات دانست که می توان در ارائه معرفی آموزشگاه مطرح باشد روش تبلیغاتی بکار گرفته شده در این طرح  به صورت زیر است.

1-               از طریق آگهی های هفتگی در روزنامه و مجلات

2-               از طریق پوستر های تبلیغاتی

3-               از طریق دادن تخفیف های  ویژه برای دانشجویان

4-               توزیع کارت در بین مردم (کارت ویزیت)

5-               از طریق ایجاد شرایطی در بهبود وضعیت آموزشی

  تبلیغات در تلویزیون بخاطر هزینه بالا که باید صرف این تبلیغ کرد و چون نیازی دیده نشده صرف نظر می کنیم.

مورد سوم می توان عنوان کرد که با ایجاد روش های اموزشی و برنامه ریزی منظم می توان جلب رضایت مراجعه کنندگان یک تبلیغ وسیع را انجام داد.

هزینه ماهیانه تبلیغ در چهار مورد اول در حدود 000/35 تومان می باشد.

 

 

 

 

هزینه نگهداری و سوخت

مجموعه این هزینه ها به طور اختصار عبارتند از :

هزینه ماهیانه آب 000/3 تومان

هزینه ماهیانه برق 000/9 تومان

هزینه ماهیانه گاز 000/5 تومان

هزینه ماهیانه تلفن 000/15 تومان

مجموع کل هزینه ماهیانه 000/32 تومان

 

 

نیروی انسانی مورد نیاز

علاوه بر کارآفرین بسته به شرایط اقتصادی کارآفرین و گسترش محیط کاری آموزشگاه نیروی مورد نیاز استخدام می گردد.

برآورد مالی برای پرداخت حقوق ماهیانه مجموع کل آن 000/850/7 تومان می باشد.

 

نیروی استخدامی

تعداد مورد نیاز

حداقل مدرک تحصیلی

حقوق ماهیانه

مجموع حقوق ماهانه

مجموع حقوق سالیانه

قائم مقام

1 نفر

لیسانس حسابداری

000/400 تومان

000/400  تومان

000/800/4 تومان

دفتردار

2 نفر

دیپلم

000/100 تومان

000/200 تومان

000/400/2 تومان

آبدارچی

1 نفر

دیپلم

000/50 تومان

000/50 تومان

000/600 تومان

مربی تعلیم دهنده رانندگی

به تعداد مورد نیاز در حال حاضر =12 نفر

فوق دیپلم

000/600 تومان

000/200/7 تومان

000/400/86 تومان

مجموع کل

16 نفر

-

-

000/850/7 تومان

000/200/94 تومان

 

 

 

 

کلام آخر

روحیه و تفکر کارآفرینی در آموزشگاهها کاربرد فراوان دارد و می تواند خلاقیت و نوآوری ها و موفقیت های زیادی به دنبال داشته باشد لذا این تفکر کارآفرین فراهم نمودن زمینه های لازم برای اشتغال و مبارزه با بیکاری شروه به کار نموده است.

این آموزشگاه سعی کرده است تلاش اقتصادی را وظیفه اصلی خویش قرار داده و با انگیزه خدمت به جامعه و رسیدن به اهداف دراز مدت و کوتاه مدت به فعالیت خود ادامه دهد  از جمله مشکلاتی که در طول سال خود با آن مواجه شده است تنوع سلیقه ها و کمبود نقدینگی و عدم همکاری ارگانهای دولتی بوده است. در شرکتهایی که چنین خدماتی را ارائه می دهند باید مدیریت  فوق العاده  قوی داشته باشد تا بین اعضاء هماهنگی و با دستگاه های بیرون نظم و مقررات برقرار کند با مدیریت ضعیف ،کارکنان و دیگر اعضاء مجموعه کار را به درستی انجام نداده و موجب نارضایتی مردم و کاهش مراجعه مردم و در نتیجه کاهش درآمد می شود.

اما در کنار مشکلات با انطباق وضعیت خود با تغییرات توانسته است در فعالیتهای خود موفق شود و گام موثری در زمینه ی کار آفرینی و خدمت به جامعه بر دارد.

 

 

👇محصولات تصادفی👇

دانلود تحقیق بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری تحقیق بیهوشی و بی حسی در زایمان مقاله عرفان در افق اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری(ره) دانلود پاورپوینت سازمان همكاریهای اقتصادی (اكو) مقاله نگاهی ادبی به سوره یوسف (ع)