👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله طـراحی اجــزاء مــاشیــن

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله طـراحی اجــزاء مــاشیــن

مقاله طـراحی اجــزاء مــاشیــن

مقاله طـراحی اجــزاء مــاشیــن

فهرست مطالب :

عنوان                                          صفحه

سر سیلندر                                       1

ساختمان سر سیلندر                               1

قطعات سر سیلندر                                 2

تسمه نقاله                                      4

تسمه نقاله های لاستیکی                               6

ماشین سنگ زنی تسمه ای                               7

میل بادامک                                      8

میل فشاری                                       13

چرخدنده                                     17

بوش سیلندر                                      29

یاتاقان و روغنکاری                                  41

سیستم های کنترل                                 44

منابع                                           50

 ......................................................................

قسمتهایی از متن:

سرسیلندر

ریشه لغوی

این ترکیب دو کلمه‌ای برای بیان یک قطعه از موتور بکار می‌رود. لیکن از دو کلمه «سر» و «سیلندر» تشکیل شده است و به معنای قطعه‌ای است که بر قسمت فوقانی سیلندر موتور نصب می‌گردد.

دید کلی

چنانچه بلوک سیلندر یک موتور را به تنهایی دیده‌ باشید. متوجه شده‌اید که قسمت فوقانی آن باز بوده و پیستونها در درون سیلندرها قابل دیدن می‌باشند. در ضمن سوراخهایی در بدنه موتور وجود دارد (بدنه موتورهای بلوک سیلندر است) که انتهای آنها باز است. برای تکمیل شدن ساختار بلوک سیلندر به سرسیلندر نیاز است.

...

طرز کار

قطعات عمده سرسیلندر که تحرک دارند همان سوپاپ‌های سرسیلندر می‌باشد که می‌بایست بصورت بسیار دقیق و متناسب با حرکات پیستون باز و بسته شوند. عمل باز و بسته شدن این سوپاپ‌ها و نیز زمان بندی آن (تعیین مدت زمان بسته بودن یا باز بودن سوپاپ‌ها) بوسیله میل بادامک انجام می‌پذیرد. قسمت‌های دیگر سرسیلندر که فاقد تحرک هستند کافیست که در برابر حرارت‌های بالای ایجاد شده در اثر احتراق و نیز در برابر شوک‌های بوجود آمده در اثر انفجار سوخت پایداری داشته باشند. و البته باز بودن مجاری عبور آب و روغن نیز ضروری است.

کاربرد

سرسیلندرها تنها در موتورهای احتراق داخلی چهارزمانه وجود دارند و علت استفاده از آنها این است که اگر به علت خرابی نیاز باشد که سیلندرها یا پیستونها دستکاری شوند، یا برداشته شوند، با باز کردن سرسیلندر دسترسی به آنها بسیار ساده‌تر خواهد بود

تسمه نقاله

تولید تسمه نقاله از همان ابتدا بر اساس استانداردهای ISO و BS در دستور كار مدیران و دست اندركاران شركت سهند قرار گرفت و پس از آن با استقرار نظام تضمین كیفیت ISO 9002 گامهای لازم و اساسی را برای جهانی شدن و حضور در بازارهای بین المللی برداشته شد.

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کتاب مدیریت و طرز اجرای مسابقات تألیف دکتر هاشم کوزه چیان مبانی نظری و مقایسه تأمین خواسته و دستور موقت طرح توجیهی تهیه چای از برگ درخت زیتون پایان نامه روشهای ارزیابی معماری نرم افزار بررسی و شناخت میزان سنت پذیری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور شناخت چگونگی پذیرش و درونی کردن سنت ها در نزد آنها