👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله مهدویت در ادیان الهی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله مهدویت در ادیان الهی

مقاله مهدویت در ادیان الهی

مقاله مهدویت در ادیان الهی 

قرآن و حضرت مهدی(عج)[1]

یكی از موضوعات قرآنی كه خداوند متعال به آن اشاره فرموده است، مسأله حضرت مهدی(عج) و قیام آن حضرت می‌باشد. باید گفت؛ لازم نیست هر موضوع صحیحی با تمام خصوصیات و مشخصاتش در قرآن كریم وارد شده باشد.

چه بسیار جزئیات صیح و درستی كه آن كتاب آسمانی اصلاً متعرض آن نشده است و ثانیاً؛ آیاتی چند در آن كتاب مقدس وجود دارد كه روزی را برای جهان نوید می‌دهد كه حق پرستان و حزب خدا پرستان و طرفداران دین و مردم شایستة جهان، قدرت و حكومت زمین را قبضه ی نمایند و دین اسلام بر تمام ادیان غالب می‌گردد.

[1]-سیمای امام مهدی (عج) - مؤلف سیدمحمدرضا طباطبایی نسب - صفحه 13 . 

از باب نمونه

1-در سوره انبیاء آیه 105 می‌فرماید:

و لقد كتبنا فی الزبور من بعد الذكر ان الارض یرثها عبادی الصالحون

ما بعد از آنكه در تورات نوشته بودیم در زبور نوشتیم كه بندگان شایسته من وارث زمین می‌شوند.

2-در سوره نور آیه 55 می‌فرماید:

خداوند به كسانی از شما كه ایمان آورده اند و عمل شایسته انجام داده اند، وعده داده كه آنان را خلیفه زمین گرداند، چنان كه گذشتگانشان را نیز قبلاً خیفه گردانیده بود و دینی را كه برایشان پسندیده است، 

امام مهدی(ع) در قرآن[1]

« و لقد كتبنا فی الزبور من بعد الذكر ان الارض یرثها عبادی الصلحون»

ما در زبور داود، از پس ذكر(تورات)، نوشته ایم كه سرانجام، زمین را بندگان شایستة ما به ارث می‌برند(و بر كرة زمین حاكم می‌شوند)

طبق فرمودة پیشوای پنجم حضرت امام محمد باقر(ع)، این بندگان شایسته كه وارثان زمین شوند. اصحاب مهدی(ع) هستند، در آخرالزمان.

[1]-امام مهدی و آیندة زندگی - گردآوری مهدی حكیمی‌- صفحة 12 . 

ویژگیهای یاران حضرت مهدی(ع) از نگاه قرآن

در قرآن مجید این كتاب انسان ساز و حركت آفرین در رابطه با یاران حضرت مهدی(عج) یك آیه است كه بسیار امید بخش و سازنده است این آیه در حقیقت بیانگر حقایق و واقعیتهایی است كه اگر به طور جدی و همه جانبه تعیب گردد، موانع سر راه را بر می‌دارد و جهان را به استقبال مصلح جهانی حركت می‌دهد.

در سوره مائده آیه 59 خداوند بطور مستقیم مؤمنان را مورد خطاب قرار داده و می‌فرماید:

ای مؤمنان هركس از شما مرتد شد و از اسلام بیرون رفت! خداوند در اینده جمعیتی را می‌آورد كه دارای پنج امتیاز هستند.

1-هم خداوند آنها را دوست دارد و هم آنها خدا را دوست دارند؛

2-در برابر مؤمنان خاضع و مهربانند؛

3-در بابر مشركان و دشمنان- سرسخت و نیرومندند.

4-بطور پی گیر در راه خدا جهاد و تلاش می‌كنند؛

5-در مسیر انجام وظیفه از سرزنش هیچ سرزنش كننده‌ای می‌هراسند؛ این فضل خا است كه به هر كسی بخواهد( و شایسته ببیند) ی دهد ضل و رحمت خدا وسیع است و او بر همه چیز آگاه است.

مهدی صاحب پرچم مخصوصی است 

از احادیث چنین مستفاد می‌شود كه مهدی صاحب پرچم است و شش حدیث از عامه نقل شده: قندوزی روایت میكند كه پیغمبر (ص) فرمود رایه المهدی فیها مكتوب« البیعه‌لله» و در روی پرچ او نوشته شده بیعت برای خداست مجلسی نوشته اسمعو و اطیعوا در روایت دیگر است كه پرچم شعیب‌بن صالح بدست او خواهد بود.[1]

[1] – ینابیع الموده ص 435 – كمال‌الدین – بحارالنوار – البرهان فی علامات مهدی آخر الزمان باب 7 

مهدی ظهور نمیكند مگر پس از امتحان دشوار مؤمنین

مهدی آل محمد در پس پرده غیبت است تا آنكه مؤمنین سخت در معرض امتحان درآیند و در دشواری و سختی افتند و  به بلیات عظیمی‌گرفتار شوند و حوادث و فتن مردم را احاطه نماید كه جز توسل و تمسك به ذیل عنایت امام غائب نداشته باشند و در این موضوع 24 حدیث از فریقین وارد شده‌است.

👇محصولات تصادفی👇

مقاله بررسی نظریه سیسستم ها پاورپوینت مجتمع تجاری تفریحی ستاره فارس بررسی رابطه بین نسبت ارزش دفتری به ارزش بازار و اندازه شرکت با بازده سهام با استفاده از روش HML و SMB در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ته دانلود تحقیق آماده حسابــداری محیط زیست مقاله بررسی دستگاه تنفسی